Achtergrond: wat is wel en niet toegestaan op de boordradio?

251763

Donderdag werd bekend dat een team niet langer informatie over de prestaties van de auto over de radio mag delen met een coureur en dat een rijder ook niet meer over de radio op de hoogte mag worden gehouden van hoe hij zelf bezig is. We stelde de internationale autosportbond FIA een tiental vragen over wat er vanaf de volgende race in Singapore nou precies wel en niet is toegestaan aan radiocommunicatie.

1. Als een team te ver gaat, krijgt zij dan eerst een waarschuwing van de racedirectie of volgt er meteen een straf?
FIA: “Als we met duidelijke richtlijnen komen, zien we geen reden om eerst een waarschuwing te geven.”

2. Slaat Artikel 20.1 in het sportreglement, waarin staat dat een coureur alleen en zonder hulp de auto moet besturen, alleen op de race of ook op de trainingen en kwalificatie?
FIA: “Deze regel heeft betrekking op het hele raceweekend.”

3. Is een radiobericht dat een coureur moet binnenkomen voor een pitstop, een overtreding van de regels?
FIA: “De teams zijn geoorloofd om coureurs naar de pits te roepen voor een bandenwissel.”

4. Is een waarschuwing dat een coureur zuiniger moet zijn met zijn brandstof tegen de regels?
FIA: “Ja. Een coureur zou dit zelf ook moeten kunnen zien op het display op zijn stuur.” *

5. Is een waarschuwing over de conditie van de remmen of banden (bijvoorbeeld wanneer er sprake is van een langzaam leeglopende band) nog steeds geoorloofd?
FIA: “Nee, deze informatie zou aan de coureur getoond moeten worden op het display op het stuur middels de data die de wagen zelf verzamelt, vergelijkbaar met een brandstofmeter in een normale auto.”

6. Zijn instructies als SOC 3, MIX 5, FUEL 2 nog steeds toegestaan?
FIA: “Absoluut niet. Deze zijn een overtreding van Artikel 20.1 van het sportreglement.”

7. Zijn de instructies die een coureur krijgt tijdens de opwarmronde over bijvoorbeeld het op temperatuur brengen van de banden en de remmen nog steeds toegestaan?
FIA: “Nee, dit is allemaal niet meer toegestaan. Ook dit zien wij als een overtreding van Artikel 20.1.”

8. Zijn teamorders, met betrekking tot het wel of niet inhalen van een teamgenoot, nog toegestaan?
FIA: “Volgens ons worden hiermee geen regels overtreden.”

9. Mag er in de kwalificatie en race nog wel informatie verstrekt worden over verkeer op de baan?
FIA: “Dit moet geen probleem zijn.”

10. Kan de FIA al het radioverkeer in de gaten houden tijdens de race? Of wordt alleen het radioverkeer dat wordt uitgezonden onderzocht?
FIA: “Alle gesprekken worden opgenomen en door ons beluisterd.”

* Niet alle teams maken gebruik van het nieuwe display dat dit jaar is geïntroduceerd. Zo rijden onder andere Red Bull, Williams en Lotus met een ouder display dat minder informatie toont.

Geef een reactie

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

%d bloggers liken dit: